„ZEMPLIN ŠPIVA I HUTORI“ - Novinky - Blog

„ZEMPLIN ŠPIVA I HUTORI“

Súťaž v speve zemplínskych piesní a hovoreného slova sa konala 16.februára 2015 v priestoroch divadelnej sály MSKS v Trebišove.
  Od ôsmej hodiny ráno sa začala sála zapĺňať dievčatami a chlapcami základných škôl z celého okresu, ktorí boli poobliekaní v krásnych ľudových krojoch a odhodlaní ukázať svoje spevácke a rečnícke umenie. Súťaž otvorila v zemplínskom nárečí zakladateľka a organizátorka tohto podujatia pani Alena Urbanová z CVČ v Trebišove. Všetkých privítala, predstavila porotu a hneď začali spievať tí najmenší speváci z ročníkov 1.-3. . Za našu školu súťažil nám už dobre známy spevák Jožko Koreň z II.C triedy a vo svojej kategórii sa umiestnil na krásnom 3.mieste.
  Ďalším naším želiezkom v ohni boli z druhého stupňa sestry Ráchel a Sofia Zorvanové, ktoré svojim presvedčivým výkonom v kategórii dvojhlasý spev suverénne obsadili 1.miesto.
  Srdečne im blahoželáme a prajeme v speváckej kariére ďalšie úspechy. Poďakovanie patrí aj pani Jarke Koreňovej, ktorá našich spevákov sprevádzala na akordeóne.

Zapísala: Mgr. Zoja Bérešová

FOTKY: