dosya upload film izle
ŠKOLA V PRÍRODE- RAČKOVA DOLINA - Novinky - Blog

Novinky - Blog

Tu nájdete aktuálne oznamy a informácie o novinkách a akciách na našej škole.

ŠKOLA V PRÍRODE- RAČKOVA DOLINA

Pridal do kategórie Novinky a akcie
  • Veľkosť písma: Väčšie Menšie
  • Počet zobrazení: 658
  • Tlačiť
         ,,Svet okolo nás je plný nádherných prírodných javov, nad ktorými zastane rozum a srdce pookreje, ak ich dokážeme vidieť.“
My, učitelia sa zo všetkých síl snažíme, aby naše deti pochopili túto múdrosť a svoje srdcia a myseľ venovali poznávaniu, milovaniu a ochrane prírody, veď ona je našou matkou, ochrankyňou, učiteľkou. 
           Kde, ak nie práve v škole prírode, v jej lone sa tomu všetkému môžu deti priúčať? Tento rok sme si vybrali za naše pôsobisko ŠVP od 31.5. do 5.6. 2015 krásne, tiché prostredie Račkovej doliny. Strávili sme tam šesť úžasných, slnečných dní. Okrem dýchania tatranského vzduchu, pohybu v prírode, poznávania rastlín, živočíchov, učenia sa hrou a zážitkom, sme spoznávali aj históriu Spišského hradu, skanzenu v Pribiline, krásu Demänovskej jaskyne, Štrbského plesa. Skvelé zážitky detí upevnil aj pobyt vo vodnom svete v hoteli Permon a zážitok so záchranármi z horskej služby. Deti nás mnohokrát príjemne prekvapili. Museli prekonať sami seba na túre, pri hľadaní pokladu, v súťažiach, ale aj pri zlaňovaní sa pod dohľadom profesionálov.
           No proste, boli úžasné a hoci my učitelia sa zo školy v prírode vraciame unavení, veď 24 hodinová starostlivosť, zodpovednosť o našich miláčikov nám dá poriadne zabrať, predsa v žiadnom prípade neľutujeme vynaloženú námahu a naše úsilie. Sme šťastní, ak vidíme žiaru v detských očiach, úsmevy na tváričkách a spokojnosť v ich dušiach.

Mgr. Anna Bumberová ( JASTRABIA ŽENA)

Mgr. Martin Jeňo (VEĽKÝ MEDVEĎ)

Mgr. Anna Petrovičová (RIBANA)

Bc.   Daniel Čižmár (VEĽKÝ VLK)

hymna Račkova dolina- MP3

Ďalšie fotky- FOTOGALÉRIA

Posledná zmena
Ohodnoťte tento článok:
6