Projekt na hodine fyziky - Novinky - Blog

Projekt na hodine fyziky

Žiaci 6.C triedy na hodine fyziky riešili projekt pod názvom Odhad a meranie dĺžky väčších vzdialeností, voľba vlastnej jednotky. Na základe vytlačenej predlohy vo forme pracovného listu žiaci pracovali samostatne i v malých skupinách. Projekt obsahoval šesť samostatných úloh. Úlohy boli zamerané na premenu jednotiek nameraných hodnôt a vypočítanie aritmetického priemeru. Všetky údaje si žiaci zaznamenávali priamo do pracovného listu.

Cieľom tejto aktivity bol čo najpresnejší odhad šírky a dĺžky svojej triedy, meranie vlastnej dĺžky kroku a následné presné meranie pomocou dĺžkových meradiel.

Touto aktivitou si žiaci precvičovali vedomosti nielen z fyziky, ale aj z matematiky. Aktivita prebehla hravou formou a získané vedomosti budú využité na ďalších vyučovacích hodinách.

Mgr. Marián Pituch