Náš Výlet 9.C - Novinky - Blog

Náš Výlet 9.C

Tak, ako každá trieda aj deviata C, najúžasnejšia trieda v škole, sme si spolu boli užiť najlepší koncoročný výlet s rozlúčkou od 13. do 16. Júna. Spolu s našou triednou učiteľkou, Mariankou Bodnárovou a pani psychologičkou, Dominikou Šimkovou sme si zostavili a absolvovali celý program výletu.
  Veľa zábavy sme zažili v chatovej osade – zruboch avšak ešte väčšmi sme sa tešili z programu, ktorý sme si prichystali. Hneď zo začiatku sme sa pohodlne zabývali a tešili sa z prostredia, blízko Vinného jazera. Nezabudli sme ani naň a nabudení sme prišli otvoriť sezónu chladenou kofolou v Bistre u Janka, veľmi napínavým volejbalovým turnajom v prevedení našej triedy a kŕmením kačičiek na jazere. Celé dopoludnie sme mali na obhliadku jazera a vlastnú zábavu. Poobedie sme príjemne strávili pešou túrou. Šli sme na obhliadku zrúcaniny Vinianského hradu, kde sme sa oboznámili s históriou a zaujímavými informáciami o hrade. Po túre sme znova šli na mólo pozorovať západ slnka. Svojou šikovnosťou sme si našli aj vychodenú cestičku, krížom celý areál, viedla presne k naším chatkám. Prvý večer sa niesol v duchu tradične prebdenej noci. Spolu sme sa zabávali vonku na hojdačkách, až dokým nás silný dážď nevyhnal do chatiek. Štvrtok nás príjemne o piatej ráno prišli zobúdzať kohútik a pes svojou rannou harmóniou (pozn. autora: teda ja a Sofia). Po výdatných raňajkách nás čakal Thermal park Šírava a jeho tobogány, výr, vonkajšie syrové bazény, plavecký bazén so slanou vodou, avšak my sme sa najradšej nechávali unášať vlnami. Samozrejme tým nižším bolo pod vlnou najlepšie. V Thermal parku sme sa unavili dostatočne a upršaný deň sme si aj tak užili. Cestou naspäť sme absolvovali peši, aby sme nevyšli v cviku. Na ubytovni taktiež nebol priestor na nudu a každý si prišiel na svoje pri hrách, kartách, tanci alebo kopanej. Večer sme všetci zaspávali ako zabití. Piatok sa niesol v podobnom duchu spoznávania prostredia, pre nás zdanlivo známeho a predsa neznámeho. Rozhodli sme sa absolvovať spoločnú plavbu po Šírave. Počas plavby sme mali krásny výhľad na toto Slovenské more i na vyššie spomínaný Thermalpark, Vinianský hrad aj na pútnicke miesto Klokočov. Vďaka krásnemu počasiu plavba prebehla veľmi príjemne a všetci sme sa si odtiaľ odniesli kopu zážitkov, fotiek a slniečko nám doprialo aj opálenie. Po celý výlet sme voľné chvíle trávili pri jazere, chytali bronz a užívali si krásny výhľad a kačičky. Piatkový a teda posledný večer sme sa rozhodli opekať a tak osláviť  náš výlet a spoločné roky v jednej triede. Spríjemnili sme si ho obľúbenými známymi i našimi vymyslenými piesňami. Spolu sme si urobili aj malý „KONCERT TALENTOV“, ktorý bezpodmienečne vyhrala najmladšia účastníčka, malá Saška, ktorá  nás všetkých spolu s ockom prišla pozrieť. Na jej želanie sme si i posledný krát zahrali „ide pieseň dokola“. Bola to veľká zábava, keď sme zistili, že mnohí chlapci majú nadanie na sólový spev a nábeh na vlastnú kariéru. Poslednú noc sme trávili ako prvú. Spolu sme spomínali, smiali sa, užívali si kolektív. Sobotu ráno sme mohli spať dlhšie, keďže nás čakala len cesta domov a tak sily naberali aj kohútik so psíkom. Napriek malým škriepkam sme si výlet užili s veľkým štýlom, čo to o sebe ešte pozisťoval, ale hlavne tvorili sme jednu veľkú rodinku priateľstva a lásky. Odchádzame s kopou fotiek, výrobkov, ale hlavne s kopou spomienok, na ktoré spomíname dodnes. Dúfame, že pani učiteľka a pani psychologička na nás nezabudnú a že si výlet užili rovnako ako my.

Ráchel Zorvanová, IX.C

Ďalšie fotografie: STLAČTE TU