dosya upload film izle
„HOVORME O JEDLE“ v 7.C - Novinky - Blog

Novinky - Blog

Tu nájdete aktuálne oznamy a informácie o novinkách a akciách na našej škole.

„HOVORME O JEDLE“ v 7.C

Pridal do kategórie Udalosti
  • Veľkosť písma: Väčšie Menšie
  • Počet zobrazení: 476
  • Tlačiť

Hovorme o jedle je súťažno-vzdelávacia aktivita vyhlásená Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou a Centrom rozvoja znalostí o potravinách. V rámci týždňa aktivít „Hovorme o jedle“ sme na hodine biológie v 7.C triede rozprávali o cukroch ako dôležitej súčasti výživy a povedali sme niečo zaujímavé aj o mede.

 

V úvode hodiny sme si pomocou prezentácie povedali o význame cukrov v našej strave, o ich rozdelení, dozvedeli sme o potravinách, ktoré majú nízky alebo naopak vysoký obsah cukrov. 

Tieto získané vedomosti sme si potom overili hneď v prvej aktivite, keď sme rozdeľovali potraviny, ktoré sme si priniesli,  podľa obsahu cukrov na zdravé a nezdravé.

V druhej časti hodiny sme rozprávali o mede, čo obsahuje, aký má pre nás význam a aké je jeho použitie. Aj toto sme hneď vyskúšali pri príprave ovocného šalátu, ktorý sme ochutili medom a citrónom a pri príprave medového nápoja, ktorý nám naozaj všetkým chutil. V závere hodiny sme si pochutili na pripravenom šaláte a plní síl a energie sme pokračovali v ďalšom vyučovaní.

Myslíme si, že každý z nás si z tejto zaujímavej hodiny biológie odniesol niečo nové a na základe toho, čo sme sa dozvedeli, zmeníme aj naše stravovacie návyky.

7. C a p. uč. Ujhelyiová

Posledná zmena
Ohodnoťte tento článok:
1