Čítame deťom - Novinky - Blog

Čítame deťom

V našej triede 1.A odvážne mamky spustili triedny projekt s názvom – Čítame deťom. Zavítali medzi nás a deťom pútavo prečítali rozprávky a pripravili pre ne aj rôzne zaujímavé aktivity. Deťom sa páčilo, keď sa na chvíľu zastavil na slovenskom jazyku čas.
Pravidelným hlasným čítaním rozprávok pomáhajú rodičia svojim deťom nájsť si cestu ku knihám a budovať k nim lepší vzťah. Aj naši rodičia to vedia a tak keď si nájdu v práci čas, radi k nám prídu. Už teraz sa tešíme na ďalších čítajúcich v 2.ročníku.

Rozprávka o šikovných deťoch a dobrých rodičoch (úryvok)

,,....a tak jeden múdry a dobrý čarodej vyčaroval pre tieto neposedné deti a ich rodičov pokojné chvíľky a vymyslel pre nich rozprávky. Rodičia ich čítali deťom pred spaním a hoci to bolo iba pár minút denne, všetci sa cítili odrazu oveľa lepšie. Z rozprávkových večerov mali všetci obrovskú radosť.
Deťom sa zlepšila pamäť, sústredenie, vedeli sa pekne vyjadrovať, domov nosievali zo školy iba samé jednotky. O detskej neposednosti už nebolo ani chýru ani slychu.
Tak urobili rozprávky z nezbedných detí - šikovné deti dobrých rodičov.

Mgr. K. Jeňová