Ako poznanie oslobodilo krajinu KNÍH - Novinky - Blog

Ako poznanie oslobodilo krajinu KNÍH

11. ročník celoslovenského projektu: Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice k Medzinárodnému dňu školských knižníc 26. októbra 2015

... a keď krajinu KNÍH zatienil mrzutý mrak, všetko dobré sa skončilo. Uvrhol do príbytkov kníh tmu a chlad. Krajina stratila svoje čaro a pokoj. Uzimení ľudia blúdili v tme s nádejou, že sa všetko na dobre obráti. No nestalo sa tak. Nakoniec do krajiny KNÍH prestali nadobro chodiť. Osamelé smutné knihy ostali len mlčky ležať na dlážkach svojich domčekov prikryté stále väčšou a mocnejšou vrstvou prachu...

Krajinu KNÍH mohli oslobodiť len šikovné a nebojácne deti svojim poznaním z kníh. Naši smelí druháci veľmi usilovne pracovali na štyroch vyučovacích hodinách, aby zodpovedali mraku na jeho otázky, ktoré vyhľadávali v múdrych knihách – encyklopédiách.

A predsa sa všetko dobre skončilo. Vláda mrzutého mraku sa splnením žiackej úlohy skončila a do krajiny opäť zavítalo usmievavé a hrejivé slniečko. Všetky knihy deťom ďakovali za ich veľkú pomoc a sľúbili, že im budú navždy nápomocné.

Mgr. K. Jeňová

v spolupráci - Bc. J. Pristášová