16. október – Svetový deň výživy a boja proti hladu - Novinky - Blog

16. október – Svetový deň výživy a boja proti hladu

V roku 1947 v Quebecu, vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia 16.október za Medzinárodný deň výživy a boja proti hladu. Tento deň vyzýva k spolupráci, aby sa základné ľudské právo, právo na potraviny, zabezpečilo všetkým obyvateľom planéty. Navyše, výživa je významný faktor životného štýlu, ktorý ovplyvňuje  naše zdravie.

V súčasnej dobe je zdravá výživa a zdravý životný štýl veľmi aktuálnou otázkou. Počúvame o nich v médiách, čítame v časopisoch a samozrejme o týchto témach rozprávame aj v našej škole.

My sme si tento deň pripomenuli na hodine matematiky v 7.B triede matematickým kvízom, cieľom ktorého bolo zasúťažiť si, ale aj sa niečo nové dozvedieť. Súťažili sme v skupinách a riešili sme matematické úlohy, ktoré boli obsahovo zamerané na zdravú výživu. Po každej úlohe sme si prečítali zaujímavosť o potravinách alebo o tom, čo robiť, aby sme žili zdravšie.

V závere si každý z nás pochutnal na  zdravých potravinách, ktoré sme si na hodinu priniesli. Sme radi, že sa hodina matematiky vydarila a navyše sme si z nej odniesli aj niečo iné ako poučky a vzorce.

7. B a p. uč. Ujhelyiová