Andrea Bačková - Novinky - Blog

Andrea Bačková

Andrea Bačková zatiaľ nenastavil/a svoj životopis

Škola v prírode - Stará Lesná

My, žiaci II. B a II. D triedy spolu s p. uč. Dorotovičovou, p. uč. Marečkovou a p. vych. Marečkovou sme sa zúčastnili Školy v prírode v Starej Lesnej, kde nám bolo výborne, lebo p. učiteľky a p. vychovávateľka mali pre nás pripravený pestrý program. Tento program bol veselý a zaujímavý. Boli sme sa pozrieť aj v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese.

Počet zobrazení: 478

Prvý jún sme s našimi deťmi oslávili, ako sa patrí. Nezáležalo, či to boli veľkí deviataci alebo malí piataci. Na Medzinárodný deň detí si triedni učitelia pre svojich žiakov pripravili pestré programy. Vyšli s nimi do mestského parku, kde mali rôzne aktivity. Ostali s nimi v škole a na dvore opekali chutné špekačky, na ihrisku si žiaci zahrali medzitriedny futbal. A nakoniec, keďže bolo veľmi horúco, všetci sa osviežili zmrzlinou.

Mgr. L Vasiľová

Fotografie nájdete už čoskoro vo Fotogalérii.

Počet zobrazení: 466
ŠvP Jánska dolina – Cestovatelia časom

Prekrásny kraj Liptov láka mnohých milovníkov prírody. Nechali sme sa ním pritiahnuť aj my, a tak plný autobus detí (3.B, 3.C, 2.A) s dobrou náladou vyrazil 30.5.2016 na cestu za krásou, oddychom, zábavou a novým poznaním.  Spod žltých, oranžových a tyrkysových šiltoviek sa usmievali naši nedočkaví  „cestovatelia časom“.

Počet zobrazení: 477

Ďalší úspech

Po úspechoch v okresných a krajských kolách matematickej, chemickej a fyzikálnej olympiády, sa žiak 9.B triedy Samuel Novák, ako úspešný riešiteľ školského kola matematickej súťaže Pangea, 2. júna 2016 zúčastnil na celoslovenskom  kole  tejto súťaže, na Stavebnej fakulte STU v Bratislave.

Počet zobrazení: 560

„Ak chcete rozvíjať rozum vášho žiaka, cvičte jeho sily, ktorými má viesť rozum, rozvíjajte vytrvalo  jeho telo, urobte ho silným a zdravým, aby sa stal múdrym a rozumným.“  J. J. Rousseau

Keďže úlohou učiteľa nie je len učiť, ale aj vychovávať, viesť a vplývať na žiaka, školský výlet je možnosť ako sa navzájom zblížiť, motivovať, niekedy sa pokúsiť o nápravu. Vzťah učiteľ – žiak je neustála práca a budovanie. My, učitelia, sa snažíme o čo najlepší a najkrajší vzťah so svojimi žiakmi. Niekedy sa to darí (dovolíme si tvrdiť, že dokonca o čosi viac) aj mimo budovy škôl. ŠVP je úžasná možnosť na budovanie a upevňovanie nie len vzťahov, ale aj vedomostí.

Počet zobrazení: 427